Як правильно заміряти секційні ворота - Vorota.rv.ua Автоматика для воріт

Як поміряти гаражні ворота

Секційні гаражні та промислові ворота,це високотехнологічний продукт сучасної будівельної промисловості, який вимагає правильного підбору типу воріт, а що найголовніше -  точних замірів. Переробка неправильно підібраних, та заміряних воріт скоріш за все обійдеться вам віж 70 до 100% вартості воріт. Найкращим варіантом для вас - це замовити гаражні ворота  в компанії VOROTA.RV.UA та викликати нашого замірника який й би своїм досвідченим оком побачив би всі нюанси та можливі труднощі при монтажі, але не завжди є така можливість, тимпаче,коли купуєш ворота в інтернеті.

Всього є 5 основних параметрів, які дозволяють досить точно підібрати розміри воріт, тип підйому, тип монтажу  та ін. Ці параметри мають максимальні, а також мінімально допустимі значення.

B- Ширина проєму min=1500 мм

Ширина чистого проєму заміряється  між відкосами і є шириною проєму.  Конструктивно полотно секційних воріт ширше від проєму на 50мм.

Якщо відкоси вже утеплені пінопластом або іншим не жорстким утеплювачем, радимо заміряти ширину між цеглою чи блоками( дивлючись з чого збудований гараж) тобто додавши до ширині товщину утеплювача. Це робиться для того, щоб дюбелі, за допомогою яких кріпляться гаражні ворота, гарантовано попали в стіну, а не в пінопласт чи в шов. Варто заміряти в декількох місцях, і обрати більше значення якщо стіни не рівні.

Н- Висота проєму min=1800мм

Висота чистого проєму заміряється між верхнім відкосом та рівнем готової поверхні  підлоги гаража. Якщо поверхня підлоги ще не готова, потрібно відштовхуватися від проектного рівня. Так само як і ширина, висота полотна секційних воріт є більшою за розмір проєму. Це робиться за для кращих теплотехнічних показників. Знизу  від проєму є ущільнювач який герметизує щілину між полотном та підлгою а також згладжує нерівності підлоги. Варто звернути увагу щоб підлога під воротами була ідеально рівною, тому, що із значними ямами ущільнювач не справииться і у вас буде щілина через яку будуть значні тепловтрати у холодну пору року.

h- Висота перемички, min 250 мм

Відстань від проєму до стелі або іншого конструктивного  елемента який обмежує рух воріт. Від цього параметра буде залежати тип конструкції воріт.В різних виробників воріт  по різному, але вцілому мінімальні значення подібні 150 мм для пружин розтягу  з автоматикою та 250 мм для торсіонного механізму з автоматикою. Рекомендується щоб було таки 250 мм, оскільки торсійний механізм набагато краще показує себе в довготривалій експлуатації та більш рівномірно навантажує автоматику.

Найчастіше помиляються саме на цьому параметрі воріт оскільки є декілька не очевидних нюансів. Якщо на перемичці є щось, що може помішати воротам ( балка, труби, вентиляційні короби) заміряють мінімальну відстань до цих елементів.

SL,SR-  Бокові відстані min 120 мм

Це відстані обабіч проєму до повздовжніх стін або елементів які обмежують простір. Направлючі воріт  кріпляться зсередини приміщення на площину стіни і займають 80 мм, також торсійний механізм ширший від проєму на 200мм, тому для  номального монтажу  необхідно щоб SR,SL = 120 мм.

D- Глибина приміщення D=H + 600 мм

Оскільки ворота закочуються під стелю, необхідно мати місце для їх повного відкривання. Щоб дізнатися необхідну мінімальну глибину приміщення, необхідно до висоти проєму додати додаткову відстань 600 мм.

Зверніть увагу на паралельність перекриття підлозі. Якщо стеля йде з похилом в якусь із сторін, необхідно визначитися з мінімальною глибиною приміщення, та врахувавши це значення, визначити можливу перемичку. Також, якщо ворота будуть обладнані автоматикою, треба вважати на довжину шини автоматики яка починається від 3600 мм. Мінімальним значенням 

Одже оптимальними значеннями для  середнтьостатистичних гаражних секційних воріт є розміри

B=2800мм

Н=2300мм

h=250мм

SL,SR=140 мм

D=4000мм