Інструкція з монтажу гаражних воріт Gant - Гаражні ворота Рівне Автоматика для воріт Рівне Промислові ворота Рівне Шлагбауми Рівне

Інструкція з монтажу  гаражних воріт Gant

Дана інструкція розроблена на основі офіційної інструкції від компанії Гант яку ви можете скачати тут. Ми додали до картинок та схем пояснення та фотографії для покращення сприйняття процесу встановлення воріт Gant.

Змонтувати гаражні ворота Гант своїми силами, насправді, не так складно, особливо для тих хто вже поставив не одні гаражні ворота. Тільки з досвідом приходить професіоналізм та розуміння всіх операцій стосовно установки фурнітури, кронштейнів, сендвіч панелей, натягування пружин та регулювання тросів, тому, особисто ми, рекомендуємо звернутися до професіоналів і замовити монтаж гаражних воріт в м.Рівне. А для тих, хто любить ризикувати, або впевнений в своїх здібностях, ми пропонуємо інструкцію з монтажу воріт Gant основану на власному досвіді.

Головні етапи монтажу гаржних воріт:

Для початку потрібно ознайомитися з конструкцією гаржних воріт Гант та основними вузлами.

Конструкція гаражних воріт Гант

1– кронштейн нижній кутовий;  
 2 – сендвіч-панель; 
 3 – петля внутрішня; 
 4 – нижній гумовий ущільнювач; 
 5– профиль нижний; 
 6– ручка воріт; 
 7 – засувка з пружиною; 
 8 – профіль установочний; 
 9– «С» профіль кріплення направляючих;

 
 13– горизонтальний «С» профіль; 
 14– стійка кутова вертикальна; 
 15– профіль верхній; 
 16 – верхнє гумове ущільнення; 
 17– кронштейн опорний внутрішній; 
 18 – торсіонна пружина; 
 19– вал секційних ворот; 
 20 – барабан; 
 21– кінцевий опорний кронштейн.

Для того, щоб змонтувати гаражні ворота Gant  самотужки, потрібно мати мінімальний набір інструментів

 •          Перфоратор
 •          Дриль або шуруповерт з  шестигранною головкою на 10.
 •          Болгарка з відрізним кругом
 •          Сверла по металу діаметром 4 мм, 6 мм, 12 мм
 •          Бур по бетону 10х100мм
 •          Ключі рожкові на 10, на 11, на 13 на 17 мм. та 19 мм
 •          Риштування чи підмості з яких виконуватиметься робота на висоті
 •          2 прутки з 12 арматури для натягування пружин
 •          Набір шестигранників
 •          Рівень
 •          Будівельний олівець.
 •          Прямі руки та здорові нерви)

Підготовчі роботи.

Після дооставки воріт необхідно розпакувати усі панелі та оглянути їхню цілісність після доставки. Взагалі бажано перевіряти цілісність панелей одразу на перевізнику. 

Сендвіч панелі

Складові  торсіонного механізму треба  відсортувати для зручності  проведення робіт та розкласти в зручному місці на шматку двп яким упаковуються ворота. 

Розмічання

Перед тим як приступити  безпосередньо до монтажних робіт потрібно  перевірити рівень підлоги та поверхні стіни на яку монтуватимуться ворота. 

Розбивка

Часто ворота ставляться, ще до того як залили стяжку і поклали плитку, тому виставляємо рівень проектної  підлоги . Це зручно робити за допомогою С-профіля кріплення направляючих яки йде в комплекті з воротами. Під нього кладемо дощечки та добиваємося рівної підлоги.

монтаж воріт

Далі нам потрібно визначити на якій відстані від краю пройму  потрібно ставити кутові стійки з направляючими  треками по яким рухатимуться ролики. Зазвичай відстань від краю відкоса до стійки складає 78мм, але краще перевіритися, адже помилитися можуть як на виробництві так і при замірянні.

Розбивка та розмічання воріт

 Заміряємо:

Чистий проєм. Чп

Довжину Панелі воріт Дп

Визначаємо Відстань між направляючими треками   Вн=Дп+100мм

Відстань від краю відкоса до кутової опори  Вк =(Вн-Чп)/2

Тобто,якщо проєм 2675 мм а довжина панелі 2730мм то:

Вн=2730+100=2830

Вк=2830-2675=155/2 = 78мм.

Робимо відмітку олівцем та проводимо вертикальну лінію по рівню. Так само робимо із іншої сторони.  На цьому розмітка закінчена.

Монтаж направляючих

 Ставимо кутову стійку по мітці вертикально. Низ стійки повинен бути на відмітці підлоги існуючої або проектної. Відмічаємо по отворам місця де будемо свердлити перфоратором. Свердлимо отвори перфоратором та кріпимо за допомогою дюбелів, які йдуть в комплекті, кутову  стійку.

кутова стійка

Ту ж операцію проводимо з іншого боку. Перевіряємо вертикальність та прилягання  до стіни. Якщо стіна не поштукатурена або крива, можливе викривлення металу і проблемна робота воріт в подальшій експлуатації. Тому ,на цьому етапі важливо правильно виставити стійки. Інколи доцільніше взагалі відмовитися від монтажу і почекати поки підготовлять стіни, чим ставити ворота аби-як. Якщо немає іншого виходу, то звісно, можна попідкладати щось під стійки, щоб вони прийняли вертикальне положення.

Далі кріпимо горизонтальний трек використовуючи ключ на 11 та болти з   гайками з комплекту.

трекі

У місці з’єднання  треків вертикальної направляючої з криволінійною частиною потрібно прослідкувати, щоб було хороше прилягання, при необхідності підігнути направляючу. При кривому з'єднанні, ролик буде ударяти по трекові і погіршувати якість роботи  ваших воріт.

Згодом перевіряємо діагоналі між направляючими та кріпимо їх до стелі за допомогою монтажного кутика.  Ззаду прикручуємо С-профіль за допомогою болтів та ромбовидних шайб.Детальніше про монтажний кутик. Він представляє собою перфорований кутик з якого ви виготовляєте кріплення для воріт саме таких параметрів як вам потрібно. Найчастіше це трикутник з’єднаний болтами з комплекту.

монтажний кутик

Таким чином виготовляємо декілька таких кутиків та кріпимо направляючі воріт до стелі. Кутик приєднуємо до направляючої болтами. В направляючій може не бути готового отвору, тому свердлимо цей отвір самотужки. Перед кріпленням до стелі, обовязково перевіряємо діагоналі. По зрозумілим причинам ворота не будуть працювати якщо направляючі закріплені криво.

кріплення воріт до стеліДіагоналі

Монтаж торсіонного механізму

Тепер можна приступати до монтажу кінцевих опорних кронштейнів. Приставляємо та намічаємо. Свердлимо отвори. Так само кріпимо дюбелями. Зверніть увагу як повинен бути розміщений кронштейн. Край повинен продовжувати площину стійки.  Відстань між кронштейном та стійкою може бути різною і залежить від притолоки та наявності автоматики. Якщо направляюча автоматики буде стояти під валом то потрібно зробити зазор між кронштейном та стійкою, якщо ж над- то можна їх розміщувати впритул. У нашому випадку автоматика ставилася під, і ми зробили відстань між ними біля 3 см.

опорний кронштейн

Перед збиранням вала потрібно зняти з опорних кронштейнів  частини які надягаються на вал відкрутивши болти ключем на 13. На вал надягаємо частину  внутрішнього опорного кронштейна,  пружину,  захист від розриву пружини (при наявності). Потім барабан  та  кінцевий опорний кронштейн. Такий порядок у випадку з однією пружиною. У випадку з двума пружинами симетрично надягаємо другу пружину та все інше. Зверніть увагу. Є лівий та правий барабан так само як і є ліва та права торсіонні  пружини.  Якщо дивитися на ворота зсередини, то зліва повинні бути барабан з позначкою L та пружина з червоними відмітками, справа знаходиться барабан з позначкою R та чорна пружина.

Якщо у вас  на воротах конструкцією передбачена одна пружина і ви не знаєте де її ставити раджу просто подумати головою. Торсіонна пружина працює на скручування, відповідно треба її ставити так, щоб при закриванні воріт вона скручувалася акумулюючи енергію для компенсації ваги воріт при підйомі. Неправильно поставлену пружину легко визначити по її деформації після закривання воріт. Вона стає немов хвилькою. Пружину приєднуємо до захисту від розрива пружини .

Закидуємо зібраний вал на закріплені до стіни кронштейни. Затискаємо барабани на валу. 

вал торсіонного механізму

Прикручуємо  захист від розриву пружини до опорного кронштейна болтами з комплекту. Запобіжник не виймаємо до поки не натягнемо пружину. Також прикручуємо барабани та опорні кронштейни до вала.

Захист від розриву пружини

Так виглядає захист вд розриву пружини в зібраному вигляді приєднаний до пружини. Болти знизу прикручуються до опорного кронштейна.

Захист Гант

Монтаж панелей

Першу сандвіч панель воріт Гант, потрібно підготувати. Намічаємо та свердлимо отвори під шурупи для кріплення  нижнього кутового кронштейна. Прикручуємо нижній кутовий кронштейн, а також бокові опори без тримачів роликів та внутрішні петлі.  Також одразу можна прикрутити усі петлі та опори на інші панелі.

Нижній кутовий кронштейн

Ставимо першу панель воріт. Горизонтальність перевіряємо рівнем. Прикручуємо тримачі роликів до бокових опор забезпечивши прижимання воріт до гумового ущільнювача. Якщо все добре, то закидуємо подібним чином усі інші секції гаражних воріт.

Монтаж воріт

Бокові опори з тримачами роликів  Прикручуємо таким чином, щоб  сендвіч панелі стояли рівно одна відносно іншої. Намічаємо маркером отвори та робимо сверлом на 4,2 отвори під шурупи для петель та опор. Ця робота займає основну частину часу монтажу гаражних секційних воріт Гант, а також вимагає певних умінь та терпіння від монтажника адже не один десяток сверл ви зламаєте поки навчитеся правильно сверлити  панелі секційних воріт Gant.

Бокові опори з роликами

Верхній регулюємий кронштейн прикручуємо таким чином, щоб ворота в зачиненому положенні були в одній площині забезпечити дозакривання та  прижимання  верхньої панелі до  перемички.

Верхній кутовий кронштейн

Саме час виглянути на вулицю та подивитися як стоять ворота.  Чи рівно стоять? Чи відцентровані вони?  Чи добре прилягає полотно до стіни? Регулюємо положення воріт, та прижимання за допомогою тримачів роликів та регулюємих кронштейнів, щоб добитися рівної площини воріт. Відцентрувавши, надягаємо на нижні ролики пластмасові кілечка, щоб зафіксувати ворота в потрібному вам положені.

Монтаж троса.

Трос приходить одним шматком, тому його потрібно розділити на дві рівні частини. Продягаємо через барабан затиснувши в ньому шестигранником. Також на великих воротах затискаємо трос додатковим затискачем. Трос намотуємо від стіни зробивши півтора оберти на барабані. 

Протягування троса в барабан

Просовуємо трос донизу та затискаємо в нижньому кутовому кронштейні. Трос повинен бути натягнутий.

Затискання троса ворота Гант

Натягування пружини.

Перевіряємо, щоб вал торсіонного механізму був повністю відкручений від пружини.Пружину натягуємо за допомогою двух прутів. Робимо 8-9 обертівта затискаємо болтами. Оберти рахуємо за допомогою відміток на пружині 

Натягування пружини Гант

Другу пружину накручуємо таким самим чином. Правильність регулювання пружин перевіряємо наступним чином: Піднімаємо ворота на 1 м від землі та відпускаємо. Якщо ворота падають то потрібно натягнути пружину зробивши, ще пів оберту, якщо ж відкриваються то пружину відпускаємо.  Перевіряємо хід воріт. Вони повинні відкриватися плавно та без  сторонніх звуків. Виймаємо штифт з захисту від розриву пружин.

Кріпимо ручку та засувку.  На цьому монтаж  гаражних воріт завершено. Можна приступати до монтажу автоматики для гаражних ворті.

Ручка Gant

Надіємося ця інструкція буде корисною для вас, та допоможе вам самотужки справитися з досить не простим завданням - змонтувати гаражні ворота.

Спеціально для інтернет магазину автоматики та гаражних воріт Vorota.rv.ua.