Яку автоматику для воріт обрати ? - Vorota.rv.ua Автоматика для воріт

Як вибрати автоматику для воріт ?

nice-Colag.png

Тут все дуже просто. Спочатку ви визначаєтеся з типом воріт які хочете автоматизувати.

Автоматика може бути для таких типів воріт:

 • Відкатна
 • Розпашна
 • Для гаражних воріт

Відкатна автоматика, це автоматика яка відкочує здвижні ворота за допомогою зубчатої рейки в бік. 

Розпашна автоматика за допомогою електромеханічних приводів відкриває ворота на петлях. 

Гаражна автоматика  це автоматика яка піднімає секційні або підйомно-поворотні ворота. Поділяється на стельову та вальну.

Вальна автоматика використовується для воріт з торсійнопідйомним механізмом в основоному для промислових воріт великої площі та інтенсивності.

Розібравшись з типом необхідної нам автоматики, можемо більш детально розглянути характеристики самих приводів для воріт.

Відкатна автоматика для воріт  

Головними параметрами відкатних  воріт для правильного підбору автоматики є :

 • Вага воріт 
 • Довжина проєму
 • Інтернсивність використання
 • Бажана швидкість відкривання
 • Інші фактори

Найважливішим параметром є вага воріт  на яку,  в основному,  всі і орієнтуються при підборі обладнання. У характеристиках моторів написана максимальна вага часто не відповідаючи дійсності, тому потрібно підбирати з запасом у відсотків 20- 30, оскільки, ще потрібно враховувати вітрові навантаження, снігові навантаження ,які діють на ворота під час відкривання чи закривання, а також той факт, що ворота з часом краще їздити не будуть і каретки консольно-відкатної фурнітури  теж з часом зношуються. Середні відкатні ворота розмірами проєму 4х2м мають вагу 250 кг тому, для таких воріт варто брати відкатні двигуни на 400-600 кг. 

Довжина воріт обмежується деякими виробниками по максимальній величині, але в середньому скалдає 5-6 м для воріт призначених для домашнього використання та до 12м для воріт промислових рощзмірів.

Інтенсивність використання це параметр який визначає скільки маневрів за годину може здійснити автоматика без шкоди для себе. Цей параметр обумовлюється чисто конструктивними  характеристиками автоматики.  Автоматика обладнана 220вольтовими  двигунами не може бути інтенсивною через великі  теплові втрати енергії. Тому ніякі технічні хитрощі:  типу "масляних ванн" або вентиляторів охолодження,не можуть підняти інтенсивність двигуна хоча б на порядок. Орієнотовна інтенсивність такої автоматики це 30 % . Єдиний можливий вихід це двигуни на 3 фази але це вкрай непрактично.  Інженери здогадалися,що при роботі автоматики на постійному струмі 24В можна підняти інтенсивність використання до 70 % але із тим виник ряд інших проблем (менша потужність, складність конструкції) . Але час не стоїть на місці, і зараз набирають популярності безщіткові інверторні двигуни з інтенсивністю 100%. Конструктивно це дещо середнє між трьохфазними та 24Вольтовими  моторами. прогресивний блок керування формує, струм напругу, та частоту електричного струму що дозволяє вийти на орптимальні параметри роботи електродвигуна.

Швидіксть відкривання це параметр в метрах на хвилину. Виробники вказують максимальну швидкість яку може розвинути мотор під час маневру. Зменшити цю величину може вага воріт, особливо для автоматики на 24 В В середньому швидкість для побутових воріт складає 9,5- 18 м/хв. Швидкісна автоматика  може розганятися до  42 м/хв. 

Цей параметр не є вкрай важливим, але  при значній довжині воріт, абот заїзді у двір з вулиці з інтенсивним рухом може бути корисним.

Інші фактори такі як конструція воріт (навіть легкі але неправильно зроблені ворота будуть пагано їздити)  або старі ворота з зношеною фурнітурою можуть взаглі заклинювати і автоматика буде зупинятися. Для цього в деяких випадках можна брати більш потужні двигуни, але це не вирішує саму проблему, а лише відкладає її на деякий час.

Розпашна автоматика

Головними параметрами розпашної  автоматики є :

 • Тип двигуна
 • Відкривання назовні чи всередину
 • Глибина монтажу або довжина хода штока
 • Зусилля або крутний момент
 • Напруга жилення 
 • Швидкість роботи
 • Інтенсивність роботи

Тип двигуна  це тип конструкції за якою виготовлений двигун. 

Може бути або важільна або лінійна. Важільну також називають ліктевою автоматикою, бо за конструкцією вона нагадує руку яка і відчиняє браму.

Головними перевагами ліктевої автоматики є:

 •   можливість встановлювати її на товсті стовпчики з глибокими монтажними розмірами
 •   кут відкривання до 130 градусів
 •   значно  більша швидкість відкривання   (15 секунд проти  25 секунд)
 •   вбудований блок керування в одному з моторів (Nice Hop KIT наприклад)

Але  головним мінусом важільної автоматики є ціна. В середньому в півтора рази вона дорожча через більш складний конструктив.

Лінійна в свою чергу, ділиться на  телескопічну 

Переваги телескопічної автоматики:

 • Зручний монтаж  на товсті стовпчики паркану
 • Ціна
 • Простота конструкції

Недоліком є необхідність виставлення упорів в які впиратиметься брама у крайніх положеннях роботи автоматики. Це не зручно і  часто заважає . Без упорів автоматика ламає сама себе через певний час після початку експлуатації.

та черв'ячну.

Переваги черв'ячної автоматики:

 • Потужність 
 • Є кінцевики, можна обійтись без упорів на відкривання
 • Надійність та довговічність

Черв"ячні лінійні мотори є найбільш оптимальним вибором автоматики тому, що поєднують собі надійність, ціну та необхідний функціонал.

Відкривання назовні чи всередину

Якщо немає змоги відкривати ворота всередину двору через брак місця чи складний рельєф практикують відкривати ворота назовні. Такий варіант  монтажу автоматики має ряд недоліків з якими приходиться миритися:

 • Підвищене навантаження від вітру на автоматику коли ворота зачинені через те що передній кронштейн знаходиться в менш вигідному положенні
 • Забирається корисний простір проєму оскільки автоматика монтується в проємі

При стандартному монтажі і відкриванні воріт всередину виникає зовсім інша проблема така як  максимальна глибина монтажу автоматики.

 Глибина монтажу автоматики  це розмір на який заглиблена петля навколо якої повертаються ворота від краю стовба (на схемі це розмір X)

Цей розмір напряму впливає на розміри a та b які, ще називають монтажними розмірами. Максимальні монтажні розміри можна приблизно дізнатися виходячи з такого параметра як довжина ходу   автоматики. 

 a +b= довжина ходу автоматики.

Площа воріт цей параметр використовуєтсья в основному для секційних воріт де в залежності від обраного комплекту обираєте привод. Знову ж таки від площі воріт залежить навантаження від вітру з яким потрібно боротися мотору.

Довжина воріт Цей параметр використовуєтсья для розпашних воріт де дуже важливе місце закріплення кулака моторів. Чим далі воно від краю воріт і ближче до петель, тим більше плече, і тим більше навантаження від вітру з яким потрібно боротися лінійним або ричажним приводам.

Зусилля В секційних воротах важливе зусилля з яким тягне мотор секції вгору. В розпашних воротах показує з якою силою він відчиняє стулки. Занадто потужні мотори можуть буквально погнути ворота. Або ж можуть бути проблеми з коректністю роботи привода, коли він буквально не відчуває ваги воріт.  Цей параметр в налаштуваннях можна відрегулювати. Зазвичай підбирають автоматику з значним запасом по вазі воріт враховуючи можливе вітрове навантаження на стулку воріт. В середньому запас складає до 50% від потужності двигуна.

Швидкість роботи. Ззазвичай швидкість роботи теж регулюється. В параметрах вказаний мінімальний час за якій ворота відкриються або закриютсья. Для відкатних воріт в середньому швидкість відкривання складає від ,15 м/с для тяжких воріт до 0,44 м/с в серїї Nice HiSpeed. Роспашні ворота теж залежать від ваги стулок та типу механізму автоматики. Від 7 секунд у Nice Walky до 50 секнд  у Nice Toona 5.

Інтенсивність роботи . Є автоматика призначена під роботу на якихось інтенсивних ділянках підприємств де постійно хтось заїжджає чи від'їжджає. Комусь треба автоматику для воріт для приватного будинку де вона буде працювати аж 2 рази в день. Зазвичай підбирають на завантажені трафіком ділянки спеціальні моделі автоматики чи шлагбаумів. Вони базуються на безщіткових двигунах з живленням 24В. Вони значно дорожчі за побутові комплекти автоматики так як розроблялися спеціально. По при дорожчу ціну вони мають  недоліком те, що зазвичай вони мають дещо меншу потужність і на них можуть впливати вітрові навантаження. В свою чергу комплекти на 230В потужніші, і впевненіше працюють в складних погодніх умовах чи із надважкими воротами, але не здатні робити багато циклів відкривання/закривання підряд.

Плавний пуск. Плавний пуск моторів сприяє довговічності роботи автоматики, а також фурнітури воріт. На жаль присутній у більш дорогих комплектах.