Яку автоматику для воріт обрати ? - Гаражні ворота Рівне Автоматика для воріт Рівне Промислові ворота Рівне Шлагбауми Рівне

Як вибрати автоматику для воріт ?

nice-Colag.png

Тут все дуже просто. Спочатку ви визначаєтеся з типом воріт які хочете автоматизувати.

Автоматика може бути для таких типів воріт:

Відкатна автоматика, це автоматика яка відкочує здвижні ворота за допомогою зубчатої рейки в бік. 

Розпашна автоматика за допомогою електромеханічних приводів відкриває ворота на петлях. 

Гаражна автоматика  це автоматика яка піднімає секційні або підйомно-поворотні ворота. Поділяється на стельову та вальну.

Вальна промислова автоматика використовується для воріт з торсійнопідйомним механізмом в основоному для промислових воріт великої площі та інтенсивності.

Розібравшись з типом необхідної нам автоматики, можемо більш детально розглянути характеристики самих приводів для воріт.

Відкатна автоматика для воріт  

Головними параметрами відкатних  воріт для правильного підбору автоматики є :

  • Вага воріт 

  • Довжина проєму

  • Інтернсивність використання

  • Бажана швидкість відкривання

  • Інші фактори

Найважливішим параметром є вага воріт, на яку здебільшого всі і орієнтуються при підборі обладнання. У характеристиках моторів, написана максимальна вага, часто не відповідає дійсності. Потрібно підбирати з запасом у 20 – 30 %, оскільки, ще потрібно враховувати вітрові, снігові навантаження, які діють на ворота під час відкривання чи закривання, а також той факт, що ворота з часом краще їздити не будуть і каретки консольно-відкатної фурнітури теж з часом зношуються. Середні відкатні ворота розмірами проєму 4х2 м. мають вагу 250 кг., тому для таких воріт варто брати відкатні двигуни на 400-600 кг. 

Довжина воріт обмежується деякими виробниками по максимальній величині, але в середньому складає 5-6 м. для воріт, призначених для домашнього використання, та до 12 м. для воріт промислових розмірів.

Інтенсивність використання – це параметр, який визначає скільки маневрів за годину може здійснити автоматика без шкоди для себе. Цей параметр обумовлюється чисто конструктивними  характеристиками автоматики. Автоматика, обладнана 220 В двигунами, не може бути інтенсивною через великі теплові втрати енергії. Тому ніякі технічні хитрощі – "масляних ванн" або вентиляторів охолодження не можуть підняти інтенсивність двигуна хоча б на щабель вище. Орієнтовна інтенсивність такої автоматики 30 %. Єдиний можливий вихід – це двигуни на 3 фази, але це вкрай непрактично. Інженери здогадалися, що при роботі автоматики на постійному струмі 24 В, можна підняти інтенсивність використання до 70 %, але із тим виник ряд інших проблем (менша потужність, складність конструкції) . Проте, час не стоїть на місці і зараз набирають популярності безщіткові інверторні двигуни з інтенсивністю 100%. Конструктивно це дещо середнє між трьохфазними та 24 вольтовими моторами. Прогресивний блок керування формує струм, напругу та частоту електричного струму, що дозволяє вийти на оптимальні параметри роботи електродвигуна.

Швидкість відкривання – це параметр, який вимірюється в метрах на хвилину. Виробники вказують максимальну швидкість, яку може розвинути мотор під час маневру. Зменшити цю величину може вага воріт, особливо для автоматики на 24 В. В середньому швидкість для побутових воріт складає 9,5 - 18 м/хв. Швидкісна автоматика може розганятися до 42 м/хв. 

Цей параметр не є вкрай важливим, але при значній довжині воріт або заїзді у двір з вулиці, де інтенсивний рух, може бути корисним.

Інші фактори, такі як конструкція воріт (навіть легкі, але неправильно зроблені ворота, будуть погано їздити) або старі ворота зі зношеною фурнітурою, можуть взагалі заклинювати і автоматика буде зупинятися. Для цього в деяких випадках можна брати більш потужні двигуни, але це не вирішує саму проблему, а лише відкладає її на деякий час.

Перевірені варіанти Відкатної автоматики:

Розпашна автоматика

Головними параметрами розпашної  автоматики є :

  • Тип двигуна

  • Відкривання назовні чи всередину

  • Глибина монтажу або довжина хода штока

  • Зусилля або крутний момент

  • Напруга жилення двигунів/ інтенсивність

  • Швидкість роботи

Тип двигуна  це тип конструкції за якою виготовлений двигун. 

Може бути або важільна або лінійна. Важільну також називають ліктевою автоматикою, бо за конструкцією вона нагадує руку яка і відчиняє браму.

Головними перевагами ліктевої автоматики є:

  •   можливість встановлювати її на товсті стовпчики з глибокими монтажними розмірами

  •   кут відкривання до 130 градусів

  •   значно  більша швидкість відкривання   (15 секунд проти  25 секунд)

  •   вбудований блок керування в одному з моторів (Nice Hop KIT наприклад)

Але  головним мінусом важільної автоматики є ціна. В середньому в півтора рази вона дорожча через більш складний конструктив.

Лінійна в свою чергу, ділиться на  телескопічну 

Переваги телескопічної автоматики :

  • Зручний монтаж  на товсті стовпчики паркану

  • Ціна

  • Простота конструкції

Недоліком є необхідність виставлення упорів в які впиратиметься брама у крайніх положеннях роботи автоматики. Це не зручно і  часто заважає . Без упорів автоматика ламає сама себе через певний час після початку експлуатації.

та Гвинтову.

Переваги  Гвинтової (черв'ячної) автоматики:

  • Потужність 

  • Є кінцевики, можна обійтись без упорів на відкривання

  • Надійність та довговічність

Гвинтові лінійні мотори є найбільш оптимальним вибором автоматики тому, що поєднують собі надійність, ціну та необхідний функціонал.

Відкривання назовні чи всередину

Якщо немає змоги відкривати ворота всередину двору через брак місця чи складний рельєф, практикують відкриття воріт назовні. Такий варіант монтажу автоматики має ряд недоліків:

  •         Підвищене навантаження від вітру на автоматику, коли ворота зачинені (передній кронштейн знаходиться в менш вигідному положенні).

  •         Забирається корисний простір проєму, оскільки автоматика монтується в проємі.

При стандартному монтажі і відкриванні воріт всередину виникає зовсім інша проблема, така як максимальна глибина монтажу автоматики.

Глибина монтажу автоматики – це розмір, на який заглиблена петля, навколо якої повертаються ворота від краю стовба (на схемі це розмір X).

Цей розмір напряму впливає на розміри a та b, які ще називають монтажними розмірами. Максимальні монтажні розміри можна приблизно дізнатися, виходячи з такого параметра, як довжина ходу автоматики. Цей параметр зазвичай вказаний виробником і дозволяє досвідченому монтажнику одразу зрозуміти на які стовпчики вона стане.

 a + b = довжина ходу автоматики

Зусилля – це та сила, з якою автоматика штовхає передній кронштейн. Срямована вздовж осі руху ходової гайки або штока. Це зовсім не означає, що з таким зусиллям вона відкриває створку. Зазвичай, автоматика стоїть під мінімальним кутом відносно створки. Для прикладу візьмемо 10° і зусилля двигуна 3000 Н. При такому незначному куті на повертання самої створки буде задіяно всього лише 520 Н (або 52 кг.). А все тому, що

Sin 10° * 3000 Н = 520 Н

Треба розуміти при підборі автоматики, що ці 52 кг. мають боротися з вітром і вагою самої створки. Чим менший кут, тим більша втрата зусилля. Оскільки, при 0° зусиллля стає рівним 0 і автоматика, хай би якою потужною вона не була, не може закрити ворота у крайніх положеннях, витрачаючи усю потужність на ламання воріт і себе самої. Ось чому правильний монтаж автоматики вирішує подальшу долю змонтованого обладнання. Крутний момент створює важільна автоматика і передає на створку. Робить це рівномірно впродовж усього маневру і розрахункова схема не міняється. Це є ще однією перевагою важільної автоматики над лінійною.   

Напруга живлення двигунів, як і в відкатній автоматиці, напряму впливає на інтенсивність використання та чутливість до перешкод. Автоматика на 220 В є потужною, безвідмовною, але не інтенсивною і не має чутливості до перешкод. На 24 В плавно, тихо та інтенсивно працює, але чутлива до дії вітру та інших зовнішніх факторів, які заважають руху воріт. Є спеціальні моделі автоматики на 36 В з безщітковими двигунами для над інтенсивного використання.

Швидкість роботи залежить від конструкції автоматики («ліктева» автоматика завжди швидша за лінійну). Також виробники пропонують спеціальні серії автоматики, наприклад,  Nice Hi-Speed здатна відкривати ворота на 90° за 10 с.

Перевірені варіанти Роспашної автоматики:

Гаражна автоматика

Головними параметрами гаражної  автоматики є:

  • Площа воріт/зусилля двигуна
  • Висота воріт
  • Швидкість роботи
  • Інтенсивність роботи
  • Наявність іншого входу в приміщення

Площа воріт/зусилля двигуна. Цей параметр використовується переважно для секційних воріт, де в залежності від розмірів воріт, Вам необхідно підібрати потужність автоматики. Вагу полотна воріт досить тяжко визначити, тому всі виробники прив'язуються до максимальної площі воріт, з якою можливе використання даного комплекту автоматики. Зазвичай тягове зусилля 600 Н вказує про можливість роботи з воротами до 9 , 800 Н – до 12 і так далі. Але треба мати на увазі, що погано поставлені ворота, навіть в 5 , автоматика може не витягувати на 1200 Н. Перш за все потрібно оцінити як ходять гаражні ворота. В крайніх положенях вони можуть йти дещо тяжче, але вцілому, однією рукою повинні переміщатися без проблем. При необхідності відрегулювати, обслужити або ж навіть перемонтувати їх.

Висота воріт впливає на довжину шини автоматики, яка тягне ворота. Характеристики шини вказуються виробником. Наприклад, Nice Spin 23 призначений для воріт висотою до 2400 мм., а сама шина має довжину 2970 мм. Її довжина більша, оскільки необхідна додаткова довжина, щоб вмістилася тяга, яка відкриває/закриває ворота. На цьому відео добре видно, як тяга тягне ворота по шині автоматики.

Шину також підбирають з запасом на перемичку. Якщо перемичка висока (більше 400 мм.) варто додати ще трохи довжини (приблизно висоту перемички) для можливості подовження самої тяги. Наприклад, якщо ворота висотою 2400 мм., а перемичка до 400 мм., то шина для воріт висотою 2400 мм. Вам підійде, а якщо перемичка 600 мм. – ні.

Швидкість відкривання коливається від 0,14 м/с до 0,20 м/с і залежить від моделі автоматики. 

Інтенсивність роботи. Гаражна автоматики не є інтенсивною і призначена для домашнього використання. Якщо у вас більше 50-ти відкривань на добу, варто дивитися наступний пункт.

Наявність іншого входу в приміщення  визначає необхідність додаткового тросу аварійного розблокування, що підключається до автоматики. У випадках поломки або вимкнення електроенергії для того щоб розчепити автоматику від воріт, необхідно розблокувати каретку з середини приміщення. Якщо додатковий вхід відсутній, цей трос врізається у сендвіч панель або підключається до спеціального замка, і дозволяє ключем розблокувати автоматику.

Перевірені варіанти гаражної автоматики:

Вальна автоматика для промислових воріт  

Головними параметрами вальної  автоматики є :

  • Площа воріт

  • Висота воріт

  • інтенсивність роботи

  • Наявність цепного редуктора

Площа воріт. Ситуація тут схожа як і в гаражній автоматиці. Все залежить від ваги полотна воріт. Обираємо згідно характеристик, заявлених виробником.

Висота воріт. Якщо максимальна висота не вказана в документації, то буде вказана максимальна допустима кількість обертів. Оскільки в вальній автоматиці конструктивно відсутня шина, висоту необхідно знати, щоб визначити чи вистачить максимальної кількості обертів для підняття воріт. Вальна автоматика обертає вал торсійного механізму воріт і має обмеження по цим обертам. Все залежить від конструкції самих воріт, а саме, барабанів, які намотують трос. Чим більший діаметр барабанів, тим більшу довжину тросів намотає барабан за один оберт. Тому для точного підбору необхідно поміряти самі барабани. Але в більшості стандартних випадків це не потрібно. Будь-які ворота висотою до 5 м. будуть відкриватися без проблем.

Інтенсивність роботи. Існують варіанти вальної автоматики на 220 В, 24 В та  380 В. На 24 В та трьохфазні на 380 В можна вважати інтенсивними, оскільки вони не перегріваються при інтенсивній роботі. Звичайні однофазні двигуни можуть навантажуватися не більше ніж на  30% інтенсивності.

Цепний редуктор аварійного підйому. Ця опція дозволяє просто та легко відкривати промислові ворота при відсутності електричного живлення. Тягнете за цеп і ворота відкриваютсья. В моделях з відсутнім цепним редуктором  ватоматика розчеплюється шнуром і  ворота піднімаються вручну.

Перевірені варіанти вальної автоматики:

Хочемо підвести підсумки стосовно підбору автоматики для воріт. Це досить творчий процес і інколи зробити правильний вибір дозволяє тільки власний досвід, здобутий шляхом багатьох помилок за весь час практики. Рекомендуємо доручити це не просте завдання професіоналам, які не тільки точно підберуть автоматику, а й змонтують її, надавши гарантію. Компанія Ворота Рівне працює у даній сфері вже тривалий час і наш досвід вимірюється роками. Кваліфіковані менеджери допоможуть із підбором потрібного Вам обладнання, а сертифіковані монтажники автоматизують Ваші ворота на довгі роки безпроблемної експлуатації.