Підготовка фундамента під шлагбаум - Гаражні ворота Рівне Автоматика для воріт Рівне Промислові ворота Рівне Шлагбауми Рівне

Підготовка фундамента та проводки під шлагбаум

Продаючи шлагбауми, компанія Vorota.rv.ua досить часто стикається з тим, що клієнти задають одні і ті ж питання, на які ми хочемо дати відповідь у цій інструкції. Вся інформація опирається на власний досвід та офіційні інструкції від провідного виробника шлагбаумів - компанії NICE.  Хоча, певні вузли шлагбаумів відрізняються одне від одного, принцип роботи у всіх виробників  майже однаковий і ви можете опиратися на цю інструкцію навіть, якщо  плануєте ставити обладнання іншого виробника, наприклад, шлагбаум Gant  або Roger Technology.

Як вибрати шлагбаум ми вже розповідали в цій  корисній статті

Типові питання від клієнтів:

Як залити простий фундамент під шлагбаум

Як швидко зробити  фундамент під шлагбаум

Які прокласти кабелі під шлагбаум

Як розмістити шлагбаум

Як залити фундамент під шлагбаум

На просторах мережі інтернет можна знайти купу різних інструкцій від сотні виробників і кожен вам надасть креслення, розповість як залити шпильки під шлагбаум. Але, з власного досвіду, не завжди клієнти знають, що за модель шлагбаума виберуть і змонтують. А залити фундамент, прокласти проводку  під шлагбаум треба  заздалегідь, за довгий час до того як двір буде замощений та опоряджений. Щоб не прогадати з розмірами тумби під шлагбаум її розміщенням  відносно проїзду та іншими геометричними розмірами, ми застосовуємо варіант універсального фундамента, який підходить під всі моделі електромеханічних шлагбаумів, які ми монтуємо.

Наприклад, італійська компанія NICE S.P.A виробник шлагбаумів Nice WIDE, пропонує нам бетонувати анкери закручені в монтажну пластину. Цей метод чудовий, коли в тебе є в наявності монтажні пластина та анкери, які йдуть в комплекті. Але ми точно знаємо, що електромеханічний бар'єр, потрапляє на об'єкт тільки в день мотажу і на момент  бетонування основи під шлагбаум їх в будівельників немає. З нашого досвіду, ще жодного разу будівельники  по  наданих кресленнях, не залили фундамент без зауважень. Тому ми пропонуємо наступний варіант.

Заливаємо фундамент без шпильок та анкерів. Просто  заливаємо міцний бетонний паралелепіпед з бетону (класу не нижче B25) з наступними розмірами:  Ширина 0.5 м х Висота 0.5м х глибина 0,8 м .Ооснова фундамента повинна бути занурена нижче глибини сезонного промерзання грунтів відповідно до вашого регіону. По центру залитого фундамента повинна бути вкладена пластикова труба Д=32 мм для протяжки кабелів для шлагбаума. В подальшому, сама монтажна пластина або прижимні швелери кріпляться великими металевими розпірними анкерами Д=22 мм. Такі розпірні анкери є в комплекті з недорогими китайськими шлагбаумами Gant BS-306 та  BS-806. Для тих виробників, якіо не дають таких анкерів, купуємо дюбелі діаметром від 20мм та довжиною від 160 мм.

Такі варіанти кріплень не одноразово перевірені нами і є досить надійними при експулатації. Головною перевагаю такого методу є простота. Такий простий фундамент і подальший монтаж зможе зробити будівельник мінімального рівня кваліфікації. Головним же недоліком є час виготовлення. Бетон повинен набрати необхідну міцність для того, щоб його не розкололи під час сверління та, особливо, під час закручування розпірних анкерів. Фактично у вас вийде такий собі бетонний куб 500x500x800  з трубкою посередині.

Для інтенсивних  шлагбаумів, а також для моделей з  стрілою понад 6 м є інший швидкий метод  виготовення бетонного фундамента. Виготовляємо металеву закладну деталь, так званий "стілець". До металевої пластини 400х400 мм з отвором посередині приварюємо просторовий каркас з арматури д12.  Висота каркасу залежить від глибини залягання фундамента. Після заливки бетону занурююємо закладну деталь на проектну глибину та  ретельно ущільнюємо. На таку пластину монтувати шлагбаум можна вже на наступний день. Каркас не дасть вазі шлагбаума розчавити бетон,  який ще не набрав проектну міцінсть. Звичайно, що його краще не експлуатувати одразу на повну інтенсивність, але в нас є точно декілька об'єктів, на яких шлагбауми змотовані по такому принципу, почали працювати вже наступного дня після бетонування. Згодом на закладну деталь приварюються шпильки в потрібних вам місцях, до яких уже і прикручуються кріплення. Недоліком такого методу є металоємність та необхідність робити зварювальні роботи. Але така фундаментна підготовка під шлагбаум дійсно міцна і навіть можна сказати, що  антивандальна. Навіть при бажанні вивернути шлагбаум, зламається все що завгодно: стріла, корпус, шпильки, але тільки не фундамент.  Наступним питаннням, яке найчастіше виникає  при плануванні покупки шлагбаума це.

Які прокласти кабелі під шлагбаум

Незалежно від типу шлагбаума, усі вони живляться від змінного струму напругою в 230В. Відповідно, мінімальною проводкою для шлагбаума, є кабель живлення 230V ПВС або ВВГ 3х1.5 підведений безпосередньо до фундамента шлагбаума. Усі інші провода призначені для підключення додаткових аксесуарів, таких як фотоелементи та сигнальна лампа. Для фотоелементів та лампи зазвичай використовують ПВС 2х1 . Чому я раджу саме гнучкий ПВС ? Тому що з ним зручно працювати і затягувати його в довгі трубопроводи. Також, ПВС маючи подвійну ізоляцію, досить міцний. При відсутності можливості прокласти кабель для фотоелементів шлагбаума, можна використати безпровідні фотоелементи на батарейках або з світловідбивачами, що дещо здорожчує вартість обладнання та зменшує надійність.

Сигнальну лампу часто кріплять на сам корпус, що є не зовсім правильним рішенням. Вода обов'язково буде потрапляти всередину шлагбаума через зайві отвори. Але це може бути допустимим, якщо  загерметизувати отвори герметиком.  У випадку, коли проводку потрібно прокласти під землею, кабелі прокладаємо в пластиковій трубі діаметорм 25мм. ЇЇ герметизуємо на кінцях, задля уникання попадання води в трубопровід. В місцях де дроти будуть іти під проїздом, раджу закопувати глибше та прокладати згідно ПУЕ. 

Окрім основних аксесуарів, таких як лампа, фотоелементи можуть застосовуватися також такі аксесуари:

  • Індукційна петля   
  • Кнопка Ключ
  • Зчитувач карток та міток RFID
  • Камера зчитувач номерів

Під них бажано прокладати проводку згідно інструкції, доданої до обладнання. Для електромагнітного детектора (індукційної петлі),  зазвичай, обирають дріт ПВ-3 з якого і роблять саму петлю,  закладаючи 3-4  витки в асфальт, та сплітають фідер.

Як розмістити шлагбаум

Перед початком робіт потрібно заміряти ширину проїзду, яку буде перекривати шлагбаум(зазвичай це 3,5 - 7 м). Варто залишити певну відстань (орієнтовно 1 м)  для проходу та проїзду велосипедистів та пішоходів. Також для стріл більше ніж 4 м треба застосовувати стаціонарну або підвісну опору для стріли, щоб зменшити навантаження на моторедуктор. Якщо на місці, де має стояти опора під стрілу, немає можливості  її закріпити, під неї також влаштовують  невеликий фундамент, зміщуючи його від осі основного шлагбаума на 200 мм.Робимо це  тому, що стріла кріпиться збоку від шлагбаума, а не по його осі.

%D0%A8%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B1%D0%B0%D1%

 Оскільки деякі шлагбауми такі як Gant 306 та 806 не є універсальним в розміщенні, існують  лівий та правий шлагбауми.  Відрізняютсья вони розміщенням відносто дороги зі сторони стріли. при лівому шлагабумі тумба знаходиться зліва, а при правому - справа.  Існують виробники, які роблять універсальні моделі шлагбаумів, в яких перекидаються пружини. З лівого можна зробити правий шлагбаум переставивши пружини на інший бік(наприклад шлагабуми NICE MBAR). У випадку, якщо ви переплутали сторони при замовленні шламбаума, нічого страшного. Можна поставити  лівий шлагбаум справа і розвернути  його стрілою в сторону двору, а дверцятами для обслуговуваннями на вулицю. 

Отже, процес підготовки фундамента та електропроводки для шлагбаума не настільки складний, як може здаватися на початку. Якщо все ж таки  виникають запитання, телефонуйте до нас в компанію Ворота Рівне. Ми вам допоможемо з консультаціями та монтажем.