Електропроводка для автоматичних воріт - Vorota.rv.ua Автоматика для воріт

Електропроводка для автоматичних воріт

Про автоматику на ворота потрібно задумуватися заздалегіть, бажано, ще на етапі проектування вашого будинку. Адже, погодьтесь, штробити стіни, паркан та розбирати плитку в дворі, коли вже все готово - дуже не хочеться. То ж краще заздалегіть прочитати цю шпаргалочку, щоб врахувати всі нюанси, а також показати для мулярів які зводитимуть для вас паркан.

Проводка для відкатної автоматики

До місця де буде стояти привод має бути заведене живлення 220в (3 проводи фаза, нуль, земля). Зазвичай це кабель ПВС 3*1,5. Цього кабеля цілком достатньо, щоб відкатна автоматика  функціонувала, але якщо ви бажаєте встановити додаткові аксесуари (сигнальну лампу, фотоелементи безпеки, аварійну кнопку стоп чи інше можливе обладнання) потрібно прокласти для нього окремі кабелі. Найчастіше це сигнальна лампа та фотоелементи. На лампу можна пустити ПВС 2х0,5, на фотоелементи: на передатчик, дальній фотоелемент  ПВС 2х0,5, а на приймач, ближній фотоелемент  4х0,5.

Виглядає це так:

Провода для автоматики. Схема

Проводка для розпашної автоматики

В такому випадку живлення 220 В подаєтсья на блок управління автоматикою ( використовують ПВС 3*1,5 або ВВГ 3*1,5 мм кв), який в свою чергу, подає живлення на розпашні мотори в потрібний час. Тобто, потрібно від кожного мотора прокласти кабелі ПВС 4х1,5 до блока управління. Це бажана кількість разом із заземленням, яким багато хто нехтує. Що, до проводки  для аксесуарів, то там все так само як і в попередньому випадку.

Проводка для розпашної автоматики Схема

Що робити коли кабелів не вистачає?

В деяких випадках, через помилку проектування, або зміну моделі автоматики, яку планували поставити можлива сиутація, коли кількість кабелів не вистачає  і потрібно виходити з того що є. В залежності від моделі обраної автоматики кількість проводів на кожен двигун може коливатися від 2 до 5.

Мінімальна кількість жил для підключення двигунів роспашної автоматики:

Якщо не вистачає кількість жил які йдуть на фотоелементи, теж є певні хитрощі. Якщо на дальній фотоелемент від автоматики взагалі не прокинули ПВС 2*0,5  можна поставити Безпровідні фотоелементи або фотоелементи з відбивачем (дзеркальні фотоелементи). Якщо на ближній фотоелемент іде всього 3 жили 3х0,5, можна ними обійтися якщо це автоматика Nice та Roger Technology також це можливо для автоматики Steelon. Для комплектів з системою BlueBus достатньо кабеля  2*0,5 мм кв.

В заключення хочу додати, що усі кабелі  які йтимуть під землею, варто прокладати в пластиковій  технічній трубці діаметром 20 мм щоб  униможливити механічні пошкодження.  Якщо ви хочете в паркані просто закласти "гофру", то хочу застережити, що звичайна пластикова гофрована труба із сталькою під вагою блоків, чи каменів з яких складається паркан, часто роздавлюється, і потім протягнути кабель через таку трубу просто неможливо. Для парканів краще всього використовувати металопластикову трубу, або ж ту саму пластикову технічну трубку діаметром 20мм. 

В районах з проблемами з енергопостачанням та перепадами напруги, варто пускати живлення 220 через стабілізатор або ж, хоча б, реле контролю напруги, так як автоматика дуже чутлива до стрибків і часом  ламається по цій причині. Тому варто забезпечити відповідність характеристик  струму який подається на автоматику.

Застосування даних рекомендацій значно спростить монтаж автоматики для  воріт та забезпечить правильну та безперешкодну роботу обладнання на весь час експлуатації.