Немає товарів
Компанія Nice починаючи з 1993 року займається виготовленням систем керування для автоматики, саме з пультів вони починали свою діяльність . Весь час існування технології йшли в перед, і системи керування автоматикою поступово модернізовувалися покращуючи дальність роботи, безпечність, надійність та енергоефективність. За всеь цей період, зібралорся немало різних моделей як пультів, так і прйимачів, які не завжди хочуть працювати один з одним. Для цього ми віришили написати цю статтю , щоб нарешті розібратися у всьому. Навіть досвідчені майстри не завжди можуть дати відповідь на питання Як підібрати пульт до автоматики Nice ?
Хочу попередити, що дана інформація дійсна для оригінальних пультів Nice і може не підходити для всяких там клонерів та інших китайських пультів придбаних десь за 3 копійки.
Частота пультів Nice
Усі пульти Nice зроблені для Українського ринку автоматики працюють на частоті 433,92 Мгц, вірогідність того, що вам в руки попаде пульт Nice 868,46 МГц вкрай мізерна. Тому на цей параметр, у більшості випадків звертати увагу не потрібно. Найбільш важливою характеристикою є наступний пункт.
Типи кодування
Було декілька етапів розвитку кодування пультів керування автоматикою Nice. Перший з них це статичний код FLO. Це кодування передбачало всього 1024 комбінації, які виставлялися DIP перемикачами всередині пультів. Типовими пультами які зустрічають і до тепер є пульти FLO1, Flo2, Flo4 (синього кольору). Проста та надійна на відмову конструкція, довзоляла, знаючи комбінацію перемикачів без проблем продавати пульти для клієнта навіть не виїзжаючи на обєкт. Але, очевидно, що така система мала вкрай низьку взламостійкість. Зловмисник, маючи пульт, міг запросто переписати комбінацію перемикачів або ж просто скопіювати клонером/грабером сигнал.
Звичайно, що така ситуація не влаштовувала Nice і результатом розробки став динамічнй код Flo R. Продвинуте 52-ух бітне кодування FloR дозволило зробити до 4,5 міль'ярдів можливих комбінацій, і прибрало питання з безпекою на двогий час. Це пульти Flo1Rs, Flo2Rs, Flo4Rs та Flo1rE, Flo2rE, Flo4rE (чорного кольору). Хоч в нимх і однакове кодування, форма корпуса та начинка зовсім інша. Пульти RS працюють на батарейках 23А з живленням 12В. Пульти RE (Nice ERA) мають сучасний дизайн та працюють з батарейкою СR2032 на 3В.
Наступним етапом розвитку стало кодування SMILO з кодуванням 64 біт та 18 трильйонами комбінацій! Це дійсно вражає, але пульти які працюють з цим кодуванням SM2 та SM4 не набули популярності у нас. Ці пульти були як синього так і чорного кольорів і є повністю взаємозамінними між собою. Вцілому цю гілку розвитку можна вважати хибною.
Динамічне кодування O-CODE з кодуванням 72 біт. Пульти ON1E, ON2E, ON4E, ON9E , атакож кольорова серія INTI2Y, INTI2R, INTI2L, INTI2G, INTI2B. Ці пульти не тільки добре захищені динамічним кодуванням, мають чудовий вигляд, а й можуть працювати в кодуваннях FLO, FLOR, SMILO, що дуже зручно при організації рішень із декількох поколіннь автоматики Nice. Окремо хочу відзначити пульт ON9E аж на 9 каналів, що дає можливість керувати аж 9-ма пристроями з 1 пульта. Оскільки питання з безпекою було вже вирішене, далі вже треба було розвивати зручність користування пультами.
Двустороннє кодування Bi-Direct 192 біт передбачає звязок не тільки пульта з приймачем, а й прйимача з пульом. Це дає можливість знати який статус у воріт (закриті/відкриті/ в роботі). Основним пультом є ON3EBD з додатковою інформаційною кнопкою "і". Натискання на цю кнопку довзоляє по кольору індикації (зелена/червона/оранжева) розуміти в якому положенні знаходяться ворота. Також цей пульт має вібровідгук, що теж дозволяє розуміти чи отримав приймач сигнал, і чи почали вже відкриватися ворота. За допомогою смартфону з технологією NFC можна бачити інформацію а про рівень заряду батарейки в пульті on3Ebd.
Новинкою 21 року є нове кодування LORA. Перевагою якого є дуже стабільний сигнал, а також дальність спрацьовування до 1 км ! на пульті є також інформаційна кнопка для запиту статусу автоматики в даний момент часу. Перевірена на практиці, дальність впевненого прийому без додаткових виносних антен близько 300 м , в тих самих умовах коли OXI BD видаає 30 м з антеною
Приймачі за конструкцією бувають вбудовані в контролер, вбудовувані та зовнішні.
Вбудовані в контролер приймачі розміщені безпосередньо на платі керування і зазвичай використовуються в автоматиці початкового рівня (Nice Rox, Wingo 2024).
Вбудовуваний прйимач підключається до контролера через спеціальний роз'єм і дає можливість замінити приймач у разі поломки а також для попереднього програмування через програматор O-BOX. Зазвичай че SMXI, OXI, FLOXI2, SMXI_S, FLOXI2R , OXI-BD Буква I вкінці абревіатури розшифровуєтсья як Integrated, і по самій вже назві можна зрозуміти,що це вбудовуваний приймач.
Зовнішній приймач використовується для підключення автоматики інших виробників до пультів Nice. Найпоширенішими є FLOX2, FLOX2R,OX2,OX2T, SMX2R.
Так само як і пульти вони відрізняються за типами кодування яке вони підтримують. Деякі приймачі можуть підтримувати декілька типів кодувань, але варто розуміти, що приймач може працювати тільки в одному режимі кодування. Не може бути щоб приймач працював одночасно з пультом FLOR та One. Вибір типу кодування з яким буде працювати приймач відбуваєтсья при прописуванні першого пульта. Тому якщо у вас цілий зоопарк із різних пультів, варто записати першими простіші пульти FLOR, а пульти ON2E в другу чергу.
Щоб багато не розписувати ми зробили зручну таблицю для перевірки сумісності пультів з приймачами.
Пульти |
Кодування |
Приймач та режим роботи |
FLO1, Flo2, Flo4 | статичний код FLO | FLOXI2, FLOX2 |
Flo1Rs Flo2Rs, Flo4Rs Flo1rE, Flo2rE , Flo4rE |
динамічнй код FloR |
FLOXI2R, FLOX2R SMXI,OXI, OXI-BD |
ON1E, ON2E, ON4E, ON9E |
динамічнй код O-CODE |
(FLOXI2R, FLOX2R, SMXI) Пульти режимі FloR (OXI, OXI-BD )в режимі O-CODE |
ON3E-BD | двусторонній код Bi-Direct |
(FLOXI2R, FLOX2R, SMXI) Пульти режимі FloR OXI в режимі O-CODE OXI-BD в режимі Bi-Direct |
SM2 , SM4 | динамічнй код SMILO | SMXIS, SMX2, OXI,OXI BD |
ON3ELR | двусторонній код LORA | OXILR |
Кількість каналів приймача дозволяє запрограмувувати різні кнопки пульта під різні функції. Так наприйклад перший канал це режим Step By Step (Покроково). 2 канал це режим калітки, 3 відкрити, 4 закрити, 5 стоп і т п.
Доречі Корисно буде почитати:
Загальний огляд моделей автоматики Nice Там ми розглянули взагалі всю лінійку моделей автоматики
Як підібрати автоматику для воріт по виробникам та типам воріт