Монтаж автоматики до розпашних воріт м. Рівне

Монтаж автоматики до розпашних воріт м. Рівне

Монтаж автоматики до розпашних воріт м. Рівне

Отримавши замовлення на монтаж автоматики на розпашні ворота в м.Рівне ми першим ділом виїхали на місце монтажу для огляду воріт та замірів. Там нас чекала наступна картина: на стовпах не було передбачено жодних закладних деталей для монтажу моторів, а під проводку була закладена тонка пластикова трубка  діаметрм 16 мм. Під фотоелементи  проводки чи гофри теж не було. Добре що був прокладений кабель живлення до розподільчого ящика.

+

Склавши кошторис ми передбачили наступний перелік робіт.

Монтаж закладних деталей
Монтаж приводів (моторів)
Монтаж блока управління
Монтаж  упорів
Прокладання проводки під фотоелементи по стовпах
Монтаж фотоелементів
Пусконаладка та привязування пультів

Розпакований комплект автоматики BFT Phobos NL виглядає так. В такій автоматиці відсутні кінцеві вимикачі і мотор працює просто по часу налаштованому на платі управління,тому обовязково потрібно ставити кінцеві упори на закриття та відкриття, для обох стулок розпашних воріт.

Робота почалась із виготовлення пластин для кріплення моторів на стовпах обабіч воріт. У Листі товщиною 8 мм розміром 350х300 мм  було просверлено по 4 отвори діаметром 16мм, а сам лист загрунтовано  грунтовкою ГФ 021 з двух сторін. Ці листзмонтували  саморозпірними анкерами до бетонних стовпів воріт. Наші переживання про неоднорідність та крихкість  парканових блоків не підтвердилися, пластини  стали міцно та надійно, навіть без застосування клею для анкерів. У закритому та відкритому положенні воріт придюбелили опорні упори для створок воріт. 

Паралельно на каркас воріт монтувався передній кронштейн автоматики. Оскільки ворота  нові, і псувати гарне  та свіже лакофарбове покриття воріт зварюванням  не хотілося, передні кронштейни автоматики BFT Phobos NL прикріпили на болти.

Перед зварюванням заднього кронштейна на закладну деталь прийшлось трошки "погратися "  ловивши оптимальну відстань і розсташування заднього кронштейна автоматики для розпашної створки воріт. Зібравши на прихватки і наладивши механічну частину  приварили та зачистили задній кронштейн. 

Але тут нас чекав не абия кий сюрприз. Трубка прокладена під землею для протягування проводів була з водою і через мороз (монтаж проводився в -8 градусів) проволока яка в ній була  замерзла і ніяк не хотіла протягувати наш кабель. Прийняли рішення прордовжити у відлигу.

Через два тижні трубка для прокладання кабелів для автоматики та фотоелементів розстанула і кабелі до правого привода воріт було протягнуто. Але, на жаль, тоненький кабель  4х0,22 для фотоелементів ніяк не хотів проходити через трубку. Вирішили розбирати бруківку та протягувати цей кабель через гофру та збирати бруківку назад.

Нарешті всі комунікації для автоматики розпашних воріт було проведено. Настала черга монтажу фотоелементів та блока управління. В комплект  BFT Phobos NL входить блок ALTAIR, і для такого типу моторів його можливостей більш ніж достатньо.

BFT altair

монтаж BFT Desme A15

Після комутації усіх приладів комплекта автоматизації розпашних воріт, а також заведення в розподільчу коробку  провода живлення від  блока управління до автомата на 16А, прийшла черга до програмування моторів. Інструкція яка йшла в комплекті була досить погано перекладена, тому структуру меню блока ALTAIR  для коректної настройки прийшлося шукати в інтернеті. Оскільки цей  комплект не має кінцевиків він налаштовується просто часом роботи моторів, як при відкриванні стулки воріт, так і при  її зачиненні. Привязавши пульти Я приступив до замірів точного часу закривання воріт за допомогою секудоміра. Попідбиравши деякий час та ввівши його впрограмму  з точністю до десятих секунди я отримав результат коли мотори вимикаються щойно доїхавши до відбійника. Після цього я ввів  час  запізнення стулки №1 відносно стулки №2 воріт. На цьому монтаж та налаштування автоматики до розпашних воріт в м.Рівне були закінчені.